Przygotowanie basenu na sezon zimowy

Przygotowanie basenu na sezon zimowy

Zima zbliża się dużymi krokami, a co za tym idzie?

Czas na przygotowanie basenu do sezonu zimowego.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę jakie siły działają na ściany basenu w okresie pierwszych przymrozków i nagłego spadku temperatury poniżej zera. Z jednej strony jest grunt o dość dużej wilgotności, który zamarzając zwiększa swoją objętość i usiłuje wepchnąć ściany naszego basenu do wewnątrz niecki. Z drugiej strony mamy wodę która również „puchnie” z zimna. Woda w basenie to zło konieczne, jest naszym jedynym narzędziem do skutecznej obrony przed niszczycielskim działaniem marznącej ziemi… Na styku obu działających na siebie sił jest nasza wykładzina basenowa. Czy to ceramika, żywica, czy folia, w tym momencie nie ma to większego znaczenia. Przymarzanie, odmarzanie, przymarzanie,

Oferowane przez nas pływaki zimowe, dzięki użytym materiałom specjalnej konstrukcji i odpowiedniemu wyważeniu, przejmują na siebie szkodliwe działanie sił natury. Istotnym jest tutaj ich odpowiednie usytuowanie w niecce basenu i zamocowanie.

Sprawdzonym w praktyce i jak dotąd najskuteczniejszym rozwiązaniem jest umieszczenie pływaków równolegle do długich ścian niecki, po obu jej stronach.

Wymiary:

Szerokość: 230 mm

Długość: 500 mm

Wysokość: 50 mm

Każdy pływak posiada haczyk aby można było spiąć je ze sobą.

 
Zapraszamy do składania zamówień poprzez formularz kontaktowy.
 

Zaufali Nam


Nasi Partnerzy